Věci pro lidi 2018

SNN spolecna lidi2018

Na tomto místě vás chceme informovat o každém z lidí podporovaných Šumavou na nohou v roce 2018. 
V letech 2016 a 2017 jsme pomohli celkem 11 dětem s těžkým fyzickým a/nebo mentálním postižením. 

Na naše koncerty si koupilo lístky 1.291 z vás. Mezi 11 šumavských dětí s těžkým zdravotním postižením jsme díky vaší pomoci rozdělili věci v hodnotě 553.536 Kč! Děkujeme!
V roce 2018 pořádáme divadelní představení pro Adama, Honzíka, Marečka a Petru. Poprvé pomáháme nejenom dětem, ale i dospělým. Věříme, že i letos se k nám přidáte a společně pomůžeme zlepšit život jim všem.

motomed adam 252 189

ADAM

Adam si nepřeje, abychom zveřejňovali jeho fotky i jakékoliv informace, a my jeho přání respektujeme. I s ohledem na to, že je v situaci, kdy je po úraze závislý na pomoci svých rodičů, teprve několik měsíců. Chceme Adama i jeho rodinu podpořit i bez medializace – na rozdíl od různých nadačních fondů si totiž nemyslíme, že by nezveřejnění jeho příběhu mělo být překážkou v pomoci, kterou bezesporu potřebuje.
Adamovi budeme financovat rehabilitační pomůcku motomed. Momentálně ho má pronajatý a velice mu při rehabilitaci pomáhá. Potřeboval by však svůj vlastní, aby nemusil měsíčně platit peníze za jeho pronájem.

Honzik SNN 2018 252 189

HONZÍK

Honzíkův start do života nebyl jednoduchý. Narodil se předčasně ve 34. týdnu těhotenství. V jednom roce mu byla zjištěna oční vada – strabismus. Ve dvou letech, jelikož stále nechodil, absolvoval další vyšetření, při kterých mu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu – spastickou diparézu a epilepsii. V současné době se Honzík chystá do školy a bude potřebovat vozíček a vertikalizační stojan, aby mohl ve speciální třídě dobře fungovat.

marecek252 189

MAREČEK

Sedmiletý Mareček se narodil s dětskou mozkovou obrnou a z toho plynoucím částečným postižením dolních končetin. Pro jeho rodinu jsou zátěží zejména zákroky, které nejsou hrazeny pojišťovnou - například pobyt v centru Hájek. Z peněz vybraných ve veřejné sbírce Marečkovi jeden léčebný pobyt zaplatíme.

petra SNN 252 189

PETRA

Petřin život se až do pádu v roce 2016 ubíral zcela jiným směrem. Od onoho osudného okamžiku se její zdravotní stav postupně horšil a o rok později přestala z důvodu vyhřeznutých plotýnek chodit úplně. K tomu přidružené problémy s krční páteří ovlivňují její schopnost používat horní končetiny a mechanický vozík je pro ni samotnou tedy nepoužitelný. Chceme jí proto pomoci nákupem elektrického vozíku, díky kterému by se Petře alespoň částečně vrátila soběstačnost.

   
Přečteno 209 krát Naposledy změněno úterý, 04 září 2018 22:20

 

 

2018  Šumava na Nohou z.s.   zenda design with globbers