Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/web-data1/sumavananohou_cz/public_html/www/components/com_k2/models/item.php on line 763

Věci pro děti 2016 - v celkové hodnotě 269.023 Kč

SNNus kids 2016 cropped

Na tomto místě vás chceme informovat o každém z dětí podporovaných Šumavou na nohou. Pro detailnější informace klikněte na další články uvedené pod základními informacemi. 

V roce 2016 a do března roku 2017 jsme Martince, Rozálce, Daníkovi, Kubíkovi a Vládíkovi pořídili všechny věci, které si oni i jejich rodiny přáli a to v celkové hodnotě 269.023 Kč. Skvělé, ne? Děkujeme všem z vás, kdo jste nám pomohli i dětem a jejich rodinám, že se do našeho projektu pustily s námi.  

SNN Martinka

MARTINKA

Dvacetileté Martince diagnostikovali lékaři ve třech měsících dětskou mozkovou obrnu. Od dvanácti let, kdy udělala Martinka první krůček, překonává krátké vzdálenosti pomocí hůlky a druhé osoby, na dlouhé vzdálenosti je odkázána na invalidní vozík. Ačkoliv Martinka nemluví, velmi dobře vnímá svět kolem sebe a reaguje na něj.

 • 19.3.2017 22:29 Nový vozík Otto Bock

  Martinka dostala nový skládací vozík Otto Bock v hodnotě 77.831 Kč. Objednávka byla upravena a cena vozíku se od předání ještě zvedla. Takže cena na šeku z listopadu 2016 a fakturovaná cena vozíku z března 2017 si neodpovídají.

  Na vozík kromě Šumavy na nohou přispělo i několik dalších organizací:

  CITI Bank přispěla 36.186 Kč, 20.831 Kč je dar od společnosti Partners a její poradkyně paní Dany Chňoupkové Míchalové, 19.447 Kč pochází ze sbírky, do které jste přispívali a konečně 1.370 Kč jsou vlastní prostředky Šumavy na nohou.

  050 dsc 0078

  Maminka Martinky při přebírání šeku na vozík v jeho celkové hodnotě.

 • 15.3.2016 00:02 Martinka ráda plave a jezdí autem a její rodina si pro ni přeje druhý vozík

  Martinka je výborná plavkyně, plave zejména pod vodou, pod kterou vydrží bez nadechnutí nejdéle z celé rodiny! Velice si také užívá jízdu autem, problémy jí nedělají ani několikahodinové cesty. Taková cesta k moři je pro ni tedy velkou odměnou – zahrnuje jak dlouhou cestu autem, tak následně i oblíbené plavání v moři.
  Rodiče Martinky se snaží, aby mohla vést i přes své postižení co nejrozmanitější život. Za peníze ze sbírky by proto pořídili ještě jeden manuální vozík, který by jim ušetřil spousty času a námahy při přenášení vozíku z auta domů a zpět. 

SNN rozalka

ROZÁLKA

Osmiletá Rozálka trpí vzácným Williams-Beurenovým syndromem. Jedná se o genetickou poruchu, která se projevuje celou řadou příznaků – srdečními chorobami, ledvinovými onemocněními, stomatologickými problémy, neurologickými poruchami, mentální retardací apod.  Některé příznaky mohou v průběhu života mizet, nové se naopak mohou teprve vyskytnout.

 • 19.3.2017 22:11 Rozálka má doma všechny věci a pojede na hipoterapii

  Rozálce jsme díky vám všem pořídili ze sbírky věci v souhrnné hodnotě 27.750 Kč.

  Konkrétně se jedná o:

  Čističku vzduchu - 7.243 Kč

  Tříkolku - 14.990 Kč

  Zdravotní matraci - 3.517 Kč

  Hipoterapii - 2.000 Kč

  VPK Rozalka trikolka VPK rozalka susicka

  Tříkolka Rozálce pomáhá, aby zažila pár klidných a příjemných chvil. Ráda se pohybuje, ale na kole jezdit nemůže. Tříkolka je vlastně skoro jako kolo, takže Rozálka může vyrazit na projížďku kdykoli. Čistička vzduchu jí bude sloužit hlavně v době epidemií tím, že bude snižovat koncentraci bakterií a virů ve vzduchu a bude tak zmenšovat riziko, že se Rozálka nakazí.

   

 • 14.3.2016 23:47 Co má Rozálka ráda a co pro ni můžeme udělat

  Rozálka má ráda hudbu a zvířata, zejména psy a koně. Líbí se jí u moře, ale jen na břehu – nesnáší totiž vodu. Přitom ale na fotce plave :). Často se jí střídají nálady a nevydrží dlouho u jedné činnosti. Co ji však dokáže zaujmout na delší dobu, je jízda na tříkolce.
  Proto rodina využije prostředky získané z Koncertu na pořízení speciální tříkolky pro děti, které mají problémy s motorikou a nemohou se naučit jezdit na kole. Rozálce by rovněž velmi pomohl čistič vzduchu a speciální matrace do postele. Rozálka má velice ráda psy a koně. Kdyby se tedy podařilo vybrat dost peněz na to, aby mohla absolvovat alespoň několik lekcí hipoterapie, udělalo by jí to velikou radost.

SNN Danik2

DANÍK

Daník se narodil zdravý. V osmém měsíci u něho vypukla silná epilepsie, která silně omezila jeho další psychomotorický vývoj. Přesto je to ale raubíř, který rád strká do věcí, užívá si tělesný kontakt s rodiči a všechny terapie, které mu pomáhají. Pravidelně cvičí Vojtovku, ale má za sebou i terapii s koňmi a delfíny. 

 

 • 19.3.2017 22:40 Daníkova nová sedačka

  Daník chodí do školky, kam mohl nastoupit jen s novou sedačkou.

  Maminka o ní říká, že to je podle té, co mají doma, hotový Mercedes. Stála 84.469 Kč a byla celá uhrazena z veřejné sbírky, do které přispěl každý, kdo si koupil vstupenku na Koncert Šumava na nohou 2016. Děkujeme :)

  SNN Danik sedacka

  Daník ve školce.

 • 20.3.2016 22:41 Daníkova přání

  Daníkovi jsou čtyři roky. Má dětskou mozkovou obrnu a trápí ho epilepsie, na kterou mu nezabírají žádné léky. Nechodí, ani neleze. Ale díky pravidelnému cvičení, pomoci rodiny a silné vůli dělá neustálé pokroky. Je velmi vnímavý a, ačkoliv nekomunikuje slovy, se svou rodinou se dokáže dorozumět. 
  Daník se velmi rád koupe, zejména v teplé vodě. Je velmi veselý a optimistický, čímž své rodině velmi pomáhá. Rád si dobírá rodiče a vymýšlí všemožné legrácky. Je společenský a má rád děti.
   Aby mohl mezi dětmi trávit více času, potřeboval by, jak už bylo řečeno, speciální terapeutickou židličku. Ta je totiž podmínkou pro to, aby mohl navštěvovat běžnou mateřskou školku.

SNN Kubik2

KUBÍK

Šestiletý Kubík trpí epilepsií a dětskou mozkovou obrnou. V současné době se s oporou postaví a dokáže chvíli stát. Nechodí, ale svižně se pohybuje lezením. Kubík je plně závislý ne obětavé pomoci rodiny a asistentky, a to 24 hodin denně – i v noci je potřeba často ho polohovat. V současné době Kubík navštěvuje na několik hodin denně stacionář. 

 • 28.3.2017 01:22 Kubík se vrátil z centra Hájek

  Včera k nám dorazila radostná zpráva, že Kubík má za sebou terapii v Centru Hájek, na kterou si musel kvůli zdravotním problémům nějakou dobu počkat. Podle maminky Kubík makal, jak jen to šlo, a výsledky jsou již teď viditelné. Máme velkou radost a zdravíme Kubíka i celou jeho rodinu!

  SNN Kubik lazne

 • 19.3.2017 22:44 Kubík jede do Centra Hájek

  Kubíkovi jsme spolu s vámi uhradili pobyt v Centru Hájek v hodnotě 47.500 Kč. Prostředky na něj šly výhradně z naší/vaší veřejné sbírky. Díky!

  071 dsc 0103

  Kubíkova maminka přebírá od Jany Kůsové a Zdeňka Kuncla symbolický šek v hodnotě ozdravného pobytu.

 • 14.3.2016 23:57 Kubík sleduje rád sport a potřebuje léčebný pobyt

  Kubík rád sleduje sportovní noviny, zvláště když je moderuje Michal Hrdlička. Baví ho také pohádky, v oblibě má například Včelí medvídky. Rád také vymýšlí různé lumpárničky, kterými rozveseluje sebe i své okolí. Prostředky získané z Koncertu Šumava na nohou využije rodina na pobyt v Centru HÁJEK z. ú., který se specializuje na léčbu dětské mozkové obrny pohybovou terapií TheraSuit. Kubík už pobyt v podobném zařízení na Slovensku absolvoval a velmi mu pomohl.

SNN vladik 1

VLÁDÍK

Vládíkovi jsou teprve tři roky a už má za sebou 8 operací nožiček. Narodil se s oboustrannou vadou chodidel i kyčlí a s vbočeným levým kolenem. V důsledku těchto problémů musí Vládík každý den cvičit a v květnu ho čeká další operace. Vládík zatím neleze, nechodí ani nemluví.

 • 19.3.2017 23:11 Vládíkova nová postel

  Tak nakonec došlo k tomu, že jsme Vládíkovi nepořizovali chodítko, ale novou postel i s nástupem na ni.

  Postel stála 31.473 Kč a příspěvky na ní se sešly z více zdrojů. Rošt a matraci v hodnotě 13.473 Kč uhradila Šumava na nohou z veřejné sbírky. Samotná postel stála 10.000 Kč a přispěl na ni Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. Nástup na postel, který Vládíkovi pomáhá, aby se na ní dostal sám, stál 8.000 Kč a zaplatila ho Nadace společnosti J&T. 

   VPK vladikova postel 2

  Vládík na své nové posteli.

 • 14.3.2016 23:59 Vládíkova záliba v autech...

  Vládík má ze všeho nejraději vodu. Díky tomu se dokonce těší na rehabilitace, které musí pravidelně navštěvovat – součástí je totiž bazén. Jako správný chlap má zálibu v autech, které parkuje po celém bytě. "Auto" je dokonce první slovo, které umí Vládík vyslovit. Zajímají ho také knihy, dokáže u nich sedět a prohlížet si je velmi dlouhou dobu.
  O tom, co bude Vládík za vybrané peníze potřebovat, se rozhodne až po květnové operaci. Všichni doufáme, že operace dopadne dobře a budeme moci Vládíkovi pořídit chodítko. Pokud by odborníci Vládíkovi chodítko nedoporučili, přispěli bychom mu na speciální zdravotní postel, která by pomohla zejména na Vládíkovu kyfózu zad.

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/web-data1/sumavananohou_cz/public_html/www/templates/loggiangrey/html/com_k2/templates/kids/item.php on line 178
Přečteno 2605 krát Naposledy změněno neděle, 19 březen 2017 23:23

 

 

2019  Šumava na Nohou z.s.   zenda design with globbers