Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/web-data1/sumavananohou_cz/public_html/www/components/com_k2/models/item.php on line 763

Věci pro děti

Na tomto místě vás chceme informovat, jak postupujeme v pořizování věcí pro Báru, Barušku, Lucku, Jonáše, Pavlíka a Tomáše. To znamená, že budeme popisovat, co děti a jejich rodiny potřebují, kolik to stojí, z jakých zdrojů (budou-li jiné, než Šumava na nohou) bude věc financována a jací dodavatelé mohou tato přání splnit. Budeme vás zde informovat i o postupu jednání s nimi.
U fotky je základní informace o každém z dětí podporovaných Šumavou na nohou. Pro detailnější informace klikněte na další články uvedené pod základními informacemi.

Jak už jistě víte, všechny podporované děti, pro které Šumava na nohou loni pracovala, obdrží každé individuálně materiální pomoc ve výši 47.433 Kč. Pro ty, které dostaly pomoc v nižší hodnotě z prostředků veřejné sbírky, jsme pomoc dofinancovali z grantu NADACE JISTOTA. A právě tyto peníze minulý týden (psáno 7. 3. 2016) posloužily k tomu, abychom objednali poslední věci por děti. NADACI JISTOTA děkujeme za podporu jménem spolku i jménem všech námi podporovaných dětí. Tady je vyčíslená výše zbývající pomoci. Báře zbývá vyčerpat 3.160 Kč. S maminkou stále dohadujeme, co potřebuje. Rozhodování trvá dlouho, protože Bára se svou rodinou stěhuje do nového bytu a tak se stalo zařizování převozu postele, roštu a matrace poněkud komplikovaným. Až bude vše na místě, vyjde najevo, co je dále třeba.
Baruška dostala hygienické pomůcky v hodnotě 15.567 Kč. Ve vimperské lékarně Pilulka je domluveno, jak a kdy si bude rodina pomůcky vyzvedávat. Fakturu jsme zaplatili. Pomoc pro ni je ze strany ŠNN ukončena.
Lucce jsme se podíleli částkou 13.857 Kč na doplatku na novou elektronickou autosedačku. I v případě Lucky je celý příspěvek naší pomoci vyčerpán.
Pavlík dostane tablet na procvičování jemné motoriky spolu s ochranným pouzdrem. Celkem je na něj připraveno 13.540 Kč. 
Tomáškovi připadlo celých 35.511 Kč. 
To znamená, že i on dostane tablet, který nahradí jeho oblíbenou kalkulačku a bude tak moci počítat více než do deseti. Dále je s rodinou domluven nákup matrací Dormeo a pohovky, na které Pavlík tráví většinu času, když není na vozíku. Vše pro Tomáška je již objednáno a zaplaceno.
Jonáš svůj příspěvek již vyčerpal v plné výši.

Celkem tedy děti dostanou 81.635 Kč: 79.000 Kč přispěla NADACE JISTOTA a 2.635 Kč dosud zbývalo na sbírkovém účtu. Tímto bude činnost Šumavy na nohou za rok 2015 úspěšně završena.

 

DSC 0012

BÁRA

Báře (na fotce vedle Pavlíka) je 17 let. Má ráda dopravní značky, řeky a baví ji sledovat AZ kvíz v televizi. Její diagnóza je herpetická meningoencefalitida. Tato nemoc u Báry způsobila autismus a epilepsii. Bára se neobejde bez pomoci své maminky, neorientuje se dobře v novém prostředí a potřebuje svůj pravidelný denní režim. Bářina maminka by pro ni chtěla novou kvalitní matraci do postele.

 • 7.3.2016 19:47 Co zbývá pro Báru?

  Báře zbývá vyčerpat 3.160 Kč. S maminkou stále dohadujeme, co potřebuje. Rozhodování trvá dlouho, protože Bára se svou rodinou stěhuje do nového bytu a tak se stalo zařizování převozu postele, roštu a matrace poněkud komplikovaným. Až bude vše na místě, vyjde najevo, co je dále třeba.

 • 18.1.2016 22:00 Postel pro Báru je již vyrobena

  Pro Báru je připravena vyrobená postel, motorický zdravotní rošt a zdravotní matrace. Spolu s nimi dostane i lůžkoviny a chránič matrace. Vše v celkové hodnotě 44.274,- Kč. Na dodávku čekáme, protože Bára se stěhuje a byt, do kterého se spolu se svou maminkou a sestrou přemisťují, je v rekonstrukci. Jakmile bude hotový, necháme tam již zaplacené věci dovézt.

 • 19.11.2015 23:00 Bára bude spát v novém

  Dnes jsme objednali Báře postel, motorický rošt, matraci a lůžkoviny - polštář a přikrývku v hodnotě přesahující 44.000 Kč.

  Číst dál...
 • 30.9.2015 20:56 Zdravotní matrace a polohovací postel pro Báru


  Bára onemocněla v jednom roce herpetickou meningoenecefalitidou. Laicky řečeno, dostala onemocnění podobné oparu, ale postižen byl její mozek. Nemoc se nepodařilo včas diagnostikovat a její současné obtíže – epilepsie, autismus a mentální retardace – jsou výsledkem této nemoci. Navíc trpí eilepsií, jejíž záchvaty ji přepadávají hlavně v noci. Přitom má společnou palandu se svou sestrou...

  Číst dál...

SNN baruska

BARUŠKA

Barušce je 16 let. Její diagnóza - autismus, epilepsie a svalová hypotonie (třes rukou) - způsobuje, že se těžko orientuje v novém prostředí, velmi obtížně navazuje komunikaci s neznámými lidmi, má potíže s motorikou a neobejde se bez neustálého dohledu. 
S Baruščinou rodinou je domluveno, že pro ni zajistíme větší množství hygienických pomůcek.

 • 7.3.2016 18:34 Poslední várka hygienických pomůcek zaplacena

  Také Baruška vyčerpala svých 47.433. Za zbývajících 15.567 Kč jsme jí ve vimperské lékárně Pilulka předpatili další hygienické pomůcky. Interval a ostatní detaily vyzvedávání si na místě domluvila její maminka. Jak už jsme uváděli, díky nám a sponzorskému daru firmy SAC Hygiene Products má Baruška hygienické pomůcky na celých 28 měsíců. Jsme velice rádi, že jsme jí a její rodině mohli tímto způsobem pomoci. 

 • 18.1.2016 22:07 Jak si stojíme s věcmi pro Barušku

  Baruška si přála přistýlkové paměťové matrace, stolek pod počítač a zdravotní židle za 18.057 Kč. 14.000 Kč jsme poslali do vimperské lékárny Pilulka na zakoupení první várky hygienických pomůcek. Je dohodnuto, že Bářiny rodiče si budou pomůcky vyzvedávat podle své potřeby.

  Číst dál...
 • 4.11.2015 22:21 Baruška obdržela prvních 120 balíčků hygienických pomůcek

  Kufr auta plný hygienických pomůcek pro Barušku - to je 120 balíčků, které jí zajistí pohodlí na 12 měsíců. Dneska zásilka dorazila. Děkujeme ještě jednou firmě SAC Hygiene Products s.r.o. za laskavou a bezplatnou podporu pro Báru.

  Číst dál...
 • 30.9.2015 19:56 Hygienické pomůcky pro Barušku

  Bára je od narození autista. Toto postižení se u ní projevuje nejsilněji tak, že nesnáší jakékoli změny prostředí, na příklad cizí elementy v něm a to včetně jiných osob než těch, na které je zvyklá. Její těžký autismus je navíc spojený s epilepsií a silným třesem rukou. Chceme jí poskytnout příspěvek na hygienické pomůcky, 30.000 - 45.000 Kč. (V závislosti na tom, zda dostaneme grant od NADACE JISTOTA.) Tato pomoc nebude představovat žádnou radikální změnu v Bářině životě, ale zato výrazně odlehčí rodinnému rozpočtu. Navíc je vzhledem k Bářině stavu naprosto nežádoucí, aby se v jejím životě něco měnilo.

  Číst dál...

snn pavlik2

PAVLÍK

Pavlíkovi je 16 let. Má rád svou sestru, letadla a sluníčko. Přeje si jet do lázní s maminkou a sestrou nebo dostat nový tablet, na kterém by si cvičil, kde zmáčknout jaké tlačítko (jemnou motoriku rukou). Jeho diagnóza je dětská mozková obrna IV. stupně.

 • 7.3.2016 19:36 Pavlíkův nový tablet

  Jako poslední věc dostane Pavlík tablet se speciálními výukovými aplikacemi na procvičování jemné motoriky prstů a rukou. Spolu s ním mu přijde i ochranné pouzdro a tím bude jeho část pomoci od Šumavy na nohou vyčerpána. V Pavlíkově případě největší položku představoval jeho pobyt v lázních, kde byl spolu s maminkou a sestrou. Platili jsme mu tam všechno, co bylo třeba a to včetně používání pračky :)
  Jsme rádi, že jsme mohli Pavlíkovi pomoci. Kromě rehabilitace a odpočinku, které lázně přinesly jemu samotnému, se ukázalo, jak dobře je, že tam byl i se svou sestrou. Při té příležitosti tamní lékaři prohlédli i ji, zpřesnili její diagnózu a doporučili novou léčbu. Právě z těchto důvodů máme radost, že nám Pavlíkova rodina i ty ostatní dovolily stát se v malé míře součástí jejich životů. Už teď je jisté, že to pro nás i pro ně mělo a i do budoucna bude mít nezanedbatelný význam. 

 • 18.1.2016 21:49 Pavlík je v Jánských lázních

  Pavlík a celá jeho rodina jsou od 5. 1. 2016 do začátku února v Jánských lázních. Léčí se tam pohybovým ústrojím (Pavlíkova diagnóza je dětská mozková obrna). Chodí na zdravotní tělesnou výchovu, masáže a cvičení v bazénu. Spolu s maminkou a sestrou bydlí ve hotelovém domě Vesna. Na místě mají vlastní velký pokoj s plnou penzí.

  Číst dál...
 • 30.9.2015 20:56 Lázně a tablet pro Pavlíka

  Pavlík má problémy s mluvením od té doby, co byl postižen silnou dětskou mozkovou obrnou. V důsledku toho téměř nedokáže vyjádřit, co chce, má obtíže s koordinací pohybu a s jemnou motorikou rukou. Žije s maminkou a se sestrou v malém bytě. Sestra chodí, stejně jako on, do speciální školy. Pavlík sám ještě nikdy nevycestoval na delší dobu ze svého rodného města na jihu Čech.

  Číst dál...

SNN Tomasek

TOMÁŠEK 

Jeho maminka o něm říká: "Tomáškovi bylo letos už 15 let. Má diagnistikovanou DMO (dětskou mozkovou obrnu), sám nechodí, je na vozíku, který velice dobře ovládá. Nedávno prodělal první epileptický záchvat a potřebuje 24 hodinovou péči. Nemluví, ale rozumí, co mu říkáme. Je usměvavý a má stále dobrou náladu. Celý den tráví počítáním na kalkulačce a sleduje  pohádky a seriály. Má rád výlety do přírody, hlavně do lesa a jinak je štastný na zahradě se psy, co chováme. Rád jezdí autem a pozoruje přírodu, prostě prima kluk do party."
Na konci roku bude potřebovat nový invalidní vozík, na který plánujeme přispět.

 • 7.3.2016 18:18 Hlavní část věcí pro Tomáška

  Tomášek měl až donedávna vyčerpáno nejméně věcí ze všech děti vůbec. To jsme minulý týden díky grantu Nadace Jistota napravili. Po dohodě s jeho maminkou jsme konečně objednali nový tablet, který nahradí Tomáškovu kalkulačku a voděodolný i nárazuvzdorný obal na něj. Kromě toho dostane Tomášek i novou pohovku a matraci s ochranným obalem na ni. On totiž není schopný sedět u stolu, takže na pohovce dělá všechno - jí, hraje si a vůbec na ní tráví témeř veškerý čas, kdy je ve svém pokoji a není na vozíku. 

 • 23.1.2016 00:09 Tomáškův nový invalidní vozík

  Tady je fotka Tomáše s jeho novým vozíkem, kterou nám poslala jeho maminka. Největší předností nejsou barevná kola - hezký, že jo? - ale jednoduchost, s jakou se dá složit do zadního kufru auta.

  Číst dál...
 • 30.9.2015 20:16 Vozík pro Tomáše

  Tomáš (na fotce uprostřed) je v důsledku dětské mozkové obrny trvale upoután na invalidní vozík. Navíc má, jako obě Báry, i epilepsii. Sám nechodí, ale relativně dobře ovládá invalidní vozík. Ke konci roku bude potřebovat nový, protože ze svého současného vyrostl. Rodiče nás žádali o dorovnání ceny vozíku v závislosti na tom, kolik bude stát, a kolik jim bude hradit zdravotní pojišťovna. Odhadují, že budou potřebovat 35.000 – 45.000 Kč.

  Číst dál...

snn lucinka

LUCKA

Lucce je 11 let. Od narození trpí celkovou nepohyblivostí, vidí pouze na jedno oko a to značně omezeně. Má moc ráda hudbu.
Podobně jako Tomáš, i ona vyrostla, a bude potřebovat nahradit svou dosavadní autosedačku novou.

 • 7.3.2016 18:25 Lucčiny sedačky

  Rádi se s vámi dělíme o tuto zprávu:

  "Dobrý den, posílám nějaké fotografie z předání kompenzačních pomůcek pro Lucinku. Domácí autosedačku LECKEY nám přivezli z firmy Otto Bock těsně před vánočními svátky.

  Číst dál...
 • 25.9.2015 01:35 Autosedačka pro Lucku

  Od narození trpí kombinovaným postižením: dětskou mozkovou obrnou qvadroplatsické formy, tzn. krácením šlach. Její zrakové nervy atrofovaly a ona je z 90% slepá, dále má silnou skoliózu páteře. Lucka je vlastně neschopná pohybu a je zcela nesamostatná. Přesto se její rodiče snaží, aby měla co nejvíce pohybu a vleže trávila co nejméně času.

  Číst dál...

SNN jonas

JONÁŠ 

Jonášovi je 9 let. Když mu bylo 5, dostal silnou mozkovou příhodu a od té doby je ve vigilním kómatu. To znamená, že není jisté, kolik toho vnímá a je trvale upoután na lůžko. 
Od zimy bude potřebovat nový kočárek na dospělou osobu.

 • 18.1.2016 22:05 Jonáš již vše dostal

  Odpružený vozík s termopytlem byl Jonášovi již doručen. Stál 45.050 Kč. Zbylé prostředky, tedy 2.383 Kč, posloužily Jonášovi na zakoupení nutričních doplňků. Jonáš je tedy zatím jediným dítětem, jehož rodina beze zbytku vyčerpala jemu určených 47.433 Kč. :)

 • 19.11.2015 22:17 Jonáš má svůj vozík doma

  Jonášova maminka nám volala minulý pátek, že čeká na přepravce, který má nový vozík u sebe. Poprosili jsme ji, jestli bychom si mohli přijet vyfotit vybalování.

  Číst dál...
 • 30.9.2015 20:29 Jonášův benecykl

  Jonáš dostal v 5 letech silnou mozkovou příhodu, kterou se nepodařilo včas diagnostikovat a v jejím důsledku upadl natrvalo do vigilního kómatu (apalický syndrom). Neví se přesně, co a kolik vnímá, smyslové a pohybové funkce jsou u něho ztraceny a je zcela bezvládný, dýchá otvorem v krku a je krmen sondou. Má jednoho sourozence a je spolu s ním vychováván pouze matkou.

  Číst dál...

 

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/web-data1/sumavananohou_cz/public_html/www/templates/loggiangrey/html/com_k2/templates/kids/item.php on line 178
Přečteno 2606 krát Naposledy změněno pondělí, 14 březen 2016 16:33

 

 

2019  Šumava na Nohou z.s.   zenda design with globbers