radek3  

RADEK HARAZIM

Radek se sice s Šumavou na nohou rozloučil, ale pořád platí, že bez něho by nebyla. Tady jsou jeho slova, která vysvětlují, proč se před lety do celé věci pustil: "Vimperk je město, ve kterém jsem s přestávkami strávil téměř celý svůj život. Znám tady hodně lidí a tak mi jsou jaksi přirozeně blízcí. Životní zkušenosti mne dovedly k poznání, že člověk opravdu ocení, když mu někdo v těžké situaci nabídne pomoc. Navíc mě baví kultura a chci, aby to tady bylo na nohou."

jana3

 JANA KŮSOVÁ

Když jsem dostala nabídku účastnit se projektu Šumavy na nohou, řekla jsem si, vlastně proč ne? Existuje vůbec důvod, proč říct ne? Každý může přispět - i málem. Navíc jsem byla v té době bez práce, a tak jsem náš spolek a s ním spojenou pomoc ostatním brala jako možnost něco dělat, naučit se nové věci, které budu moci využít i jinde. A to je velká odměna  za to, že věnuju svůj čas a energii. Opravdu platí, že kdo dává, nezchudne.

 
monca3

 MONIKA KOTHEROVÁ        

Jsem vimperská rodačka. Vystudovala jsem mezinárodní obchod a dále učitelství na PF ZČU v Plzni a PF JČU v Českých Budějovicích. Na Šumavě žiji, pracuji, relaxuji a užívám si svůj volný čas nejčastěji na kole, lyžích nebo s batohem na zádech. Od malička mě doma učili, že mám pomáhat - své mladší sestře, svým kamarádům, starším lidem, rodičům. Myslím, že to bylo to nejlepší, co mě mohli naučit. Jsem ráda za příjemný vnitří pocit, že mám na světě své místo, že jsem potřebná. A to je, myslím, dostatečným důvodem k tomu, abych s ostatními "šumaváky na nohou" podala pomocnou ruku těm, kteří ji potřebují. 

 
vera2  

VĚRA VÁVRA

Narodila jsem se ve Vimperku. Střídavě žiju tady, v Praze, tam studuju doktorát z filosofie na FHS UK a v Curychu, kde žije a pracuje můj manžel. Vimperk mám ráda, mám tady rodiče, bráchu, zázemí a svá zvířata – psa, kočku a myš ;). Zásadní je i to, že tu jsou moji přátelé a kamarádi ze školky, základky, gymplu i odjinud. A právě s některými z nich připravujeme tenhle koncert. Stará přátelství a nezištná pomoc druhým jsou důležité a je třeba se jim věnovat. 

zdenda2

ZDENĚK KUNCL

Narodil jsem se před třiceti lety ve Vimperku. Proto mi není tohle město a jeho okolí lhostejné. Studoval jsem na ZČU v Plzni humanitní obory a také mám určité pracovní zkušenosti v sociální a kulturní oblasti. Proto mě myšlenka propojení obojího velmi baví a inspiruje. Jsem rád, že mohu být v týmu Šumavy na nohou.

 
SNN Adela2

ADÉLA JIŘÍKOVÁ 

Adéla vystudovala bohemistiku a speciální pedagogiku. Rozumí tedy metodice pomoci lidem s postižením. Je vdaná a je maminkou malého Adámka. Jsme moc rádi, že se k nám přidala a přinesla do týmu znalosti, které potřebujeme. (Adéla jistě napíše svůj profil sama. Jen nám přišlo škoda nemít ji mezi členy spolku.)

DSC 0046

JIRKA VÁVRA

Jirka podniká, má tříletého syna Jirku a ještě si najde čas na fundraising pro Šumavu na nohou. Je skvělé, že pomáhá se sháněním prostředků a umožňuje Šumavě na nohou, aby pomáhala dál. (I Jirku jsme poprosili, aby napsal něco o sobě. A stejně jako Adélu i jeho chceme mít na nástěnce spolu s námi všemi. :) )

DSC 0048

PETR LEŠEK

Petr pracuje v NP Šumava a ve spolku má na starosti granty a dramaturgii Koncertu. Sám je to skvělý zpěvák. Zajděte si někdy poslechnout kapelu De Facto a uvidíte i uslyšíte, o kom je řeč. Není pochyb, že v ŠNN je na svém místě (a podobně jako Adéla a Jirka nám to snad o sobě brzo řekne sám). 

 

 

2018  Šumava na Nohou z.s.   zenda design with globbers